Sıvı Teması

Günümüz televizyonlarının çoğu lcd, plazma ve led modelleri ile evlerimize girmektedir. Genelde oluşan sorunlar televizyonun ekranında dikey veya yatay çizgiler çıkması ile ön plana çıkar. Bu hataya bizler sıvı teması problemi diyoruz.

Peki neden oluşur ?

Televizyonun ekranına temizleyici sprey-köpük vb. ürünler sıkıp bağlantı noktalarındaki filmlere ulaşması, bu sorunun oluşmasında büyük bir etkiye sahip. Televizyonun altında bulunan devrelerin bu sıvı maddeye karşı dayanıksız olması panel arızası ve sıvı teması problemlerini doğurmaktadır.

Resimdeki gibi televizyonun ekranında çizgiler mevcut
Lcd Sıvı teması Sıvı Teması hatası
Nasıl temizlik yapmalıyız ?

Temizleme jeli ve benzer ürünü televizyonun ekranına sıkmak yerine kullanacağınız micro fiber beze sıkarak televizyonunuzun ekranını temizleyebilirsiniz. Fazla baskı uygularsanız televizyonun paneline zarar verebilir, bundan dolayı dikkatle ve sakin bir şekilde temizleme işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Servislerde malesef fiyatlar yapılan işlem oranında yüksek olurke, Gürseller garantisi ile sizlere bu konuda hizmet sunmaktayız.

1995’ten beri Televizyon Tamiri ve Televizyon Hastanesi tabirini sizlere getirdiğimizden dolayı bizlere güvenebilir, ileriki zamanlarda yaşadığınız sorunlarda karşınızda muhattap bulabilecek durumda olabilirsiniz. Televizyonunuzu incelememiz için iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir veya Servis Talep Formu’nu doldurarak bizlerin sizinle iletişime geçmesine olanak sağlayabilirsiniz. Arıza tespiti tarafımızca yapılıp ücretsizdir. Onay dahilinde televizyonunuzu tamir ettirebilirsiniz. Bu süreç içerisinde firmamızı ziyaret edebilir, yerinde arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: